Denne søndagen begynner vi på en miniserie som varer to søndager på rad, som vi har kalt "et møte med nåde". Tarjei Gilje og Audhild Helgaas (5.mars) taler én søndag hver ut fra Kol.3,12-14, der det står om hvordan vi mennesker kan få møte hverandre med varme istedenfor fordommer, med ømhet istedenfor hardhet. Gud lengter å se slike nådefulle fellesskap på kloden! Hjertelig velkommen!

Tema: Et møte med nåde - Kol. 3, 12-14 (1/2)

Taler: Tarjei Gilje

Møteleder: Thomas Dalsbø

*

Ps. For tiden har vi en enkel utstilling i møtesalen kalt ”menigheten og den homofile”. Utstillingen består av to tema-artikler, samt Espen Ottosens bok om emnet, og en sterk diktserie som Elisabeth Jellestad har skrevet. Diktene presenteres også med en del gjenstander. Utstillingen står nå i salen, og vil bli stående der en del uker.