Denne søndagen fortsetter vi på miniserien "et møte med nåde", ut fra Kol.3,12-14. Tarjei Gilje talte om dette forrige søndag (26.februar) og Audhild Helgaas forkynner del 2 denne søndagen. Er menigheten et fellesskap hvor mennesker møter varme og ømhet - eller er en menigheten et sted for fordommer og hardhet? Vi føler oss på trygg grunn når vi sier at Gud lengter å se nådefulle fellesskap på kloden! Hjertelig velkommen! 

Tema: Et møte med Nåde - Kol. 3. 12-14 (2/2)

Taler: Audhild Helgaas 

Møteleder: Leif Tore Solberg

Nattverd.

*

Ps. For tiden har vi en enkel utstilling i møtesalen kalt ”menigheten og den homofile”. Utstillingen består av to tema-artikler, samt Espen Ottosens bok om emnet, og en sterk diktserie som Elisabeth Jellestad har skrevet. Diktene presenteres også med en del gjenstander. Utstillingen står nå i salen, og vil bli stående der en del uker.